29 | 04 | 2024

Nowości narzędziowe

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dzień dobry, poniżej specyfikacja i zastosowanie złączy kamlok .
Złącza Camlock (nazywane także Kamlok, Kamlock) to system złączy do szybkiego i łatwego łączenia dwóch przewodów giętkich lub jednego przewodu z przyłączem do maszyny. Część męska złącza Kamlok jest wsuwana do elementu żeńskiego poprzez przełożenie dźwigni. I co najważniejsze przewód nie jest przekręcany!

Złączki Kamlock znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie , przemyśle chemicznym, spożywczym, górnictwie, w instalacjach zaopatrujących w paliwo, w podłączeniach zbiorników itp.
Złącza Camlock można podłączać do węży, rur, zbiorników, przewodów, którymi przekazuje się parę, proszki i płyny typu: śrut, granulat, woda chłodnicza, produkty żywnościowe, farmaceutyczne, paliwa, barwniki, substancje chemiczne, kleje, kosmetyki, itp. Camlock jest to najbardziej znany rodzaj złączy przemysłowych, szczególnie jeżeli chodzi o przemysł paliwowy i chemiczny.

Uszczelnienia w złączach Kamlok:
Typowe uszczelnienia złączy Camlok metalowych i polipropylenowych to NBR. W zależności od tego, do jakiego zastosowania chcemy złączy Kamlok dobieramy materiał złączy oraz uszczelnienie. Oferujemy szeroki zakres uszczelek (NBR, EPDM, Viton, Teflon itp.)

 


Temperatura medium: max 100°C
Ciśnienie pracy: Max. 17 bar
Max. 10 bar przy 2 1”, max 8 bar przy 3”, max 7 bar przy 4”
Medium: Powietrze, Woda, Olej, Próżnia
Uszczelnienia: NBR (odporne na olej i benzynę)
Materiał: aluminium, stal szlachetna

 

Aluminiowe złącza Camlock

Złączki wykonane zostały z aluminium ze specjalnym przeznaczeniem dla sektorów takich jak: spożywczy, górniczy czy branża budowlana. Złącza w szybki i banalny sposób umożliwiają przyłączyć wąż do przyłącza maszynowego bądź złączyć dwa węże giętkie. W ofercie znajdują się Kamloki ze złączem do: węża, z gwintem zewnętrznym, wewnętrznym, z zaślepką, a także wtyki do złączy: z gwintem zewnętrznym, wewnętrznym, ze złączem do węża oraz zaślepki. Posiadamy złącza w rozmiarach od 1/2" do 8”.

Nierdzewne złącza Camlock - https://domtechniczny24.pl/z%C5%82%C4%85cza-typu-camlock-nierdzewne.html

zlacze kamlok przemysł spozywczy 1

Złączki wytworzone ze stali nierdzewnej (szlachetnej) AISI 316/1.4401, dostępne są w rozmiarach od 1/2 do 6”. Oferujemy złączki do węży, z gwintem zewnętrznym, wewnętrznym, z zaślepką oraz wtyki z łączem zewnętrznym, wewnętrznym, do węża, a także zaślepki.

Polipropylenowe złącza Camlock

Złączki wytworzone zostały z polipropylenu – czyli organicznego związku chemicznego, przez są bardzo wytrzymałe, lekkie i znajdą zastosowanie w różnych branżach. Dostępne są rozmiary złączy od 1/2 do 4”. W ofercie znajdują się Kamloki ze złączem do: węża, z gwintem zewnętrznym, wewnętrznym, z zaślepką, a także wtyki do złączy: z gwintem zewnętrznym, wewnętrznym, ze złączem do węża oraz zaślepki.

Mosiężne złącza Camlock

Złączki wykonane z mosiądzu z maksymalnym ciśnieniem pracy 17 bar, dostępne w rozmiarach od 1/2 do 6”. Podobnie jak w innych złączkach dostępne są Kamloki ze złączem do węży, z gwintem zewnętrznym, wewnętrznym, z zaślepką oraz wtyki z łączem zewnętrznym, wewnętrznym, do węża, a także zaślepki.

Złączka Camlock z zabezpieczeniem

Złącza Kamlock wykonane zostały ze stali nierdzewnej AISI 316/1.440. Ich maksymalne ciśnienie pracy to 17 bar, a dostępne są w rozmiarach od 3/4 do 4”. Oferujemy złączki z gwintem zewnętrznym, wewnętrznym oraz z zaślepką i zabezpieczeniem.
Ofertę złączek dopełniają akcesoria, w których znajdują się uszczelki: NBR, EPDM, FKM (Viton), a także łańcuch do złączek.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Witam.
Poszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są wytwarzane w u nas w kraju, więc wspieramy rodzimą produkcję jak możemy. Szczotki druciane są robione w fabryce we Wronkach posiadającym prywatne laboratorium pomiarowo badawcze posiadające akredytację PCA. Nadmienię, że akredytacja dotyczy wyrobów gotowych oraz materiałów do ich produkcji.
Takie laboratorium pozwala na sprawdzanie szczotek przed pakowaniem, nie jest to sprawdzanie wyrywkowe wprost przeciwnie, każda szczotka jest weryfikowana na maszynach obrotowych. Oznacza to, że mamy gwarancję, że nie rozlecą się one w trakcie pracy.
Szczotki druciane rozszerzamy o nowe wymiary i nowe materiały: szczotki z drutu nierdzewnego i drutu mosiężnego.

Jak pracować szczotką?
Pytanie proste ale patrząc na fachowców, którzy myślą, że im mocniej przycisną tym prędzej coś zrobią jest błędne. A dlaczego ?
Patrząc na drut widzimy że jego boczna powierzchnia jest gładka na całym obwodzie i jedynie na końcu ma ostre krawędzie powstałe w trakcie przycinania drutu. I tu mamy rozwiązanie: powinno się tak pracować szczotką aby ostre końcówki wykonywały pracę . Inaczej jeżeli silnie dociśniemy, druty się zaginą i będą pracowały bokami. W wypadku wszystkich szczotek Szczotpolu, druty są ryflowane i ta boczna praca jest bardziej efektywna, ale mimo to zaleca się pracę taką jak przedstawiłem powyżej. Rozwiązaniem jest używanie drutu splatanego.

Szczotka druciana z drutem splatanym ma nieustannie część drutów zwróconych pod włos, jest bardzo sztywna ale niezwykle efektywna w pracy i trwała.

Szczotka druciana z drutu splatanego m14

Na koniec jeszcze 3 ważne tematy: BHP, szybkości obrotowe i moc szlifierek i wiertarek.
Co do ochrony oczu i rąk to nikogo nie trzeba przekonywać. Dostępne aktualnie okulary ochronne z poliwęglanu zajebiście ochronią nam oczy przed cząstkami rdzy i możliwymi ułamanymi drucikami. Wybór jest ogromny: czarne, żółte, lansiarskie i inne a ceny śmiesznie niskie.
Szybkość obrotowa będzie kluczowa w przypadku elektronarzędzi nietypowych : szlifiernie, szlifierki stołowe i maszyny produkcyjne. Tu weryfikujemy prędkość i nie ma problemu. W wypadku szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 poleca się stosowanie niższych obrotów. Powód jest prosty takie szlifierki mają obroty rzędu 11 tysięcy, zachciej sobie wyobrazić jaka to jest szybkość. I tu uwaga, nie używajcie chińskich tanich szczotek. Wiele razy przychodzili do naszego sklepu faceci z powbijanymi w ręce i twarz drucikami z rozpadającej się szczotki made in nie wiadomo co.
Szczotki z Szczotpolu są może drogie ale mamy najwyższą gwarancję jakości. I tyle w temacie
Na koniec moc szlifierek. Pamiętajcie, że szczotka jest bardzo ciężka i nie można na szlifierkę o tarczy 125 mm wkręcać szczotki 125mm! Zawsze mniejszą. W innym wypadku można ją uszkodzić.
Czyli jak mamy szczotkę garnkową to rekomenduję maksymalnie średnicę 75 mm, chyba że mamy szlifierkę o mocy 1400 Watów to ewentualnie 100 mm.

To tyle z mojej strony. Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Cześć

W ostatnim czasie dużo się zmieniło w naszym sklepie internetowym. Przede wszystkim zmieniliśmy platwormę na wersję responsywną. Można teraz prościej i przejrzyściej dokonywać zakupów w naszym sklepie z telefonów i tabletów. Ma to wyjątkowe znaczenie, bo coraz częściej konsumenci korzystają z tego typu urządzeń mobilnych. Samo przejście miało też niekorzystny wpływ na naszą pozycję w wyszukiwarce, tak że straciliśmy sporo. Jednak nie narzekamy jednak i cały czas pniemy się w górę. Nowa platforma sklepowa dała nam też możliwość nieograniczonego rozbudowania naszej oferty, co systematycznie czynimy.

I tak włączamy zapomniany przez nas segment produktów do stacjonarnego zabezpieczenia mienia. Chodzi mi o sejfy, skrytki ścienne, kasetki i szafy na broń. Planujemy bazować na produktach polskiej firmy Metalkas. Mają oni bardzo szeroką gamę produktów w wszystkich klasach bezpieczeństwa i z rozległą gamą opcji typu zamki szyfrowe i inne.
Głównymi produktami będą tu kasetki z pojedynczym dnem z certyfikatem IMP, kasetki z podwójnym dnem, sejfy gabinetowe i skrytki ścienne, oraz szafy i sejfy na broń zw klasie przynajmniej S1.

Następną grupą, którą w ostatnim czasie rozszerzylibyśmy są łączniki przewodów pneumatycznych, złączki gwintowane i szybko złączki i złączki do powietrza i wody. Posiadamy w naszym magazynie pełen asortyment złączki z tworzywa do benzyn i olejów, złączki do powietrza z mosiądzu: trójniki do węży z mosiądzu i tworzywa - w kształcie y i w kształcie t, łączniki do węży w rozmiarach od 6mm do 12 mm.

https://domtechniczny24.pl/armatura-pneumatyczna.html

Instalacje do przesyłu powietrza i cieczy to także węże. Do tej pory bazowaliśmy na wężach do powietrza z PCV. Są to przyzwoite polskie zbrojone węże, z jedną główną wadą i z jedną fundamentalną zaletą. Zacznę od zalety: to niska cena, w dalszym ciągu ogromnie waży czynnik w czasie zakupów. Jednak niewystarczający, i tu pojawia się wada węży z PCV: twardnieją w niskich temperaturach i pod wpływem oleju zawartego w powietrzu. W przypadku połączeń mobilnych ma to bardzo negatywny skutek, wystarczy:

- kilkudniowa praca niewielkim narzędziem np: szlifierka pneumatyczna lub pistolet do malowania i uzmysłowimy sobie jak bardzo nieergonomiczny jest taki układ.
- albo że parokrotnie przejedzie po nich wózek lub inny pojazd i wąż może się rozwarstwić.
- do tego prawie zawsze twardy wąż rozszczelnia się przy szybkozłączce od strony narzedzia, bo jest często wyginany w różnych kierunkach.


Rozwiązaniem są węże gumowe z zewnętrzną warstwą z gumy EPDM. Jest to guma odporna na czynniki atmosferyczne, niskie i wysokie temp. Takie węże przez długi okres czasu zachowują elastyczność i są odporne na intensywne użytkowanie w strefie średniego natężenia ruchu pieszego i kołowego. Przy czym należy pamiętać aby wąż do powietrza kłaść w rynnach ochronnych przecinających ciągi komunikacyjne.


Innym rozwiązaniem jest spiralny wąż do powietrza, wykonany z poliuretanu lub zwijadło do węża PU lub do węży gumowych. Na rynku są tańsze i droższe wersje, różnią się one składem. Te tańsze są wykonane z mieszanki poliuretanu z innym tworzywem i są gorszej jakości. Mam na myśli mniejszą elastyczność i podatność na uszkodzenia mechaniczne. Różnica jest również w złączkach, tańsze węże mają słabej jakości i przepustowości złączki. Natomiast zwijacz do przewodu powietrza pozwala błyskawicznie usunąć wąż po skończonej pracy. Zwijacz to inaczej bębęn z nawiniętym na niego przewodem, zwijany siłą sprężyny umieszczonej w jego wnętrzu. W naszym magazynie prowadzimy zwijacze ECONO i Adlera. Są to wyroby przeznaczone do warsztatów samochodowych i lini produkcyjnych o niskim natężeniu pracy.
To tyle pozdrawiam Tomek

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Witam

Dotarła do nas blokada rozrządu VW. Roczniki VW Transporter (90-03) i LT (96-06) .

Blokada rozrządu pasuje do wybranych modeli silnika, dla pewności warto sprawdzić numer  np:

BJJ, BJK, BJL, BJM

 

ACV, AHD, AHY, AJT, ANJ, APA, 
AUF, AXG, AXL, AYC, BBE, BBF 

AAB, AJA 

 

AAB, AJA 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Trzy latarki Mactronic, MX-T160, Defender i Thunder.
Cześć
Nie będzie to kompletna recenzja lub zestawienie wszystkich cech latarek, tylko krótki opis najistotniejszych, z mojego punktu widzenia zalet trzech modeli latarek taktycznych Mactronic.


       Pierwsza z nich dość popularna, przede wszystkim ze względu na cenę i akcesoria w standardzie, to latarka M-force MX-T160. Niebywałą zaletą tego modelu jest cena, poniżej 200 zł. Za taką kwotę otrzymujemy pakiet: latarka, wyłącznik żelowy, filtry lub dyfuzoryw kilku kolorach i montaż na broń w standardzie Picatinny. Latarka jest dedykowana do wiatrówek lub replik ASG. Zasilanie to jedna bateria lub akumulatorek CR 123, ja używam akumulatorka o pojemności około 800mAh i wystarcza na kilka godzin.
Latarka M-Force MX-T160 ma diodę CREE XP-E o mocy 160 lumenów, w praktyce umożliwia na dobre oświetlenie celu na dystansie do 20 metrów. Naturalnie zasięg skuteczny jest znacznie większy, bo grubo ponad 150 metrów.

 

 


       Drugi model latarka Defender jest w wyższym stopniu zaawansowany, przede wszystkim jest przeznaczony do broni palnej i co za tym idzie ma wysoką odporność na wstrząsy. Pierwsze wrażenie, kiedy ją włączyłem to niesłychanie duża moc w stosunku do wymiarów. W latarce zastosowano diodę CREE XM-L U2 o mocy 720 lumenów, nie mam możliwości testu, ale wydaje się, że ta wartość nie jest przesadzona. Latarka w zupełności poradzi sobie w dowolnym budynku, umożliwia na dobre oświetlenie celu na odległościach do 50 metrów. Zasięgu maksymalnego nie sprawdzałem, ale myślę, że 200 metrów nie będzie dla niej problemem.
Zasilanie to 2 baterie lub akumulatorki CR123, lub ogniwo dostarczane przez producenta. Na rynku są także akumulatorki stanowiące ekwiwalent 2 sztuk CR123. Nie sprawdzałem tego rozwiązania, ale na dniach kupię 2 sztuki wraz z ładowarką, to będę coś więcej o tym wiedział. Tryb 100% jest strasznie energożerny, wystarcza na niecałe 1,5 godziny. Jak spadnie moc baterii to latarka przerzuca się automatycznie w niższy tryb.
       Latarka dostarczana jest bez dodatkowego oprzyrządowania, a ma go całkiem sporo. Trzy rodzaje wyłączników żelowych, jeden przełącznik PRO Cap, filtry IR do podświetlania noktowizji i kolorowe. Do tego 2 modele mocowań na broń Picatinny i na lufę. Osprzęt nie jest tani i trochę z zazdrością spoglądałem na pierwsze promocyjne komplety sprzedawane przez Mactronic, gdzie w małym Cargo był ślicznie poukładany dodatkowy osprzęt.
       Ostatnia latarka to całkowita nowość, moc 1020 lumenów, lekka, ale bardzo solidna konstrukcja oto latarka Thunder XTR. Zastosowana dioda CREE XM-L2 pozwala na oświetlenie celu do 300 metrów. Miałem okazję na wieczornym marszu zobaczyć jej moc, powiem krótko: wrażenie było takie jak bym włączył długie w samochodzie. Nie mam pojęcia, bo do tej pory nie sprawdzałem ile może świecić w trybie 100% na akumulatorach, ale podejrzewam, że nie dłużej niż 1 godzina. I naturalnie na akumulatorach 18650 o pojemności od 3000-3600mAh. Latarka Thunder jest sprzedawana w jednej wersji, bez dodatkowego wyposażenia. W zestawie otrzymujemy latarkę, pokrowiec, adapter do baterii i 2 baterie CR123. Zapomniałem mamy jeszcze w pakiecie dyfuzor, bardzo prosty z plastycznej gumy plus dwa szkiełka mleczne i bezbarwne.
       Fajnym rozwiązaniem jest sposób zmiany trybu pracy. Wystarczy przekręcić w prawo i lewo głowicę o 45 stopni i zmieniamy tryb na 100%, 25% i 2%. Nie potrafiłem włączyć stroboskopu, ale nie czytałem instrukcji, więc nie ma się co dziwić.
Akcesoria dodatkowe to montaż na broń, taki sam jak do Defendera, wyłącznik żelowy i akumulatorki 18650 z ładowarkami.
To tyle pozdrawiam Rafał

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nowe szczypce do pierścieni segera. https://domtechniczny24.pl/szczypce-segera.html
    Konstruktorzy Wiha jakiś czas temu odmienili kształt i konstrukcję główki. Zawsze były profilowane, to taki warunek. Jeżeli ktoś nakładał albo ściągał pierścienie segera to wie, że czasami pierścień spadał, albo ześlizgiwał się z końcówki. Powód prosty, szczypce segera wewnetrzne czy zewnętrzne miały źle wyprofilowane końcówk. Winno być tak, że szczypce do pierścieni zewnętrznych winny mieć główki odchylone na zewnątrz. Ale z przykrością stwierdzam, w dowolnych tanich modelach nie odnajdziemy takiego rozwiązania. Standardowe szczypce mają pręciki częstokroć o różnorakiej średnicy i najczęściej osiowe, albo w różnych kierunkach. Ma to jedną zaletę - cenową, tanie szczypce są świetne jak pragnie coś od czasu do czasu założyc lub ściągnąć seger. Ja nie mam do dzisiaj, żadnego kompletu czy pojedyńczej sztuki, a mam warsztat narzędziowy od 15 lat. Tymczasem mechanik, który zakłada i ściąga po kilka razy dziennie pierścienie segera, albo pracownik w zakładzie monterskim - cały dzień pracy, to doceni sensowne i stosownej jakości szczypce segera.
    Wiha ma dwa modele, pierwszy standardowy, główki są profilowane, odgięte z specjalnym wgłębieniem na oczko pierścienia. I nowatorskie szczypce segera z profilowanymi główkami wciskanymi z hartowanej stali łożyskowej. Te końcówki są ponadto pokryte specjalną nawierzchnią zabezpieczającą przed rdzą i unikalną funkcją zatrzaskową (od rozmiaru 2), która skutecznie wyklucza odskakiwanie pierścieni zabezpieczających, nawet jak za silnie je rozegniemy. Szczypce segera Wiha są nadzwyczaj ergonomiczne, cudownie leżą w ręce, nawet jak mamy upaprane palce olejem to nie ślizgają się tak jak w standardowych. I jeszcze jedna sprawa, która nadzwyczaj złości podczas roboty. Często sie zdarza, że te cudownie wyglądające okładziny w różnych kolorach, obracają się, w szczypcach Wiha, nie ma tego problemu.
Produkowane są w 4 modelach do ściągania i do zdejmowania i oraz wygięte i proste. Natomiast rozmiary są uzależnione rozmiarem wykorzystywanych pierścieni.